Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
37 postów 12 komentarzy

Czy Zygmunt Wrzodak przeprosi Grzegorza Brauna?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakiś czas temu Zygmunt Wrzodak zaczął nagłaśniać brednie dotyczące działalności Grzegorza Brauna. Niestety były poseł nie zadał sobie trudu, aby sprawdzić, iż powtarzane przez niego konfabulacje zostały już dawno temu zdementowane.

Inicjatywa edukacyjna w Skierniewicach, o której wspomina Wrzodak, nie ma nic wspólnego z żadnym Sorosem i Pełczyńskim, ale składa się z salki katechetycznej w Skierniewicach oraz grupy społeczników.

------


Na początku marca w portalu Neon24 pojawił się wpis Zygmunta Wrzodaka następującej treści:


>>skąd ten Braun nagle?
Otóż zacznijmy od występów Brauna w Roninie i pamiętnej przyjaźni z Coryllusem, co to się nagle skończyła, hi, hi – pamiętamy? Oczywiście :)
Coryllus, opisując tę dziwną szkołę**, z którą zaprzyjaźnił się Braun, jakoś nie poszedł tym tropem dalej, on, znawca spisków i szlaków agentury. Ale ja i owszem. I cóż znalazłam?
Założycielem/fundatorem jest znany działacz polonijny Zbig Pełczyński, co to aktywnie uczestniczy w życiu publicznym. Zarówno w Polsce jak i Wielkiej Brytanii pełni wiele funkcji społecznych, m.in. jest przewodniczącym"Stefan Batory Trust" w Oksfordzie (organizacji zajmującej się promocją edukacji, nauki kultury polskiej), członkiem Rady Powierniczej"Polonia Aid Foundation Trust z siedzibą w Londynie. W 1988 w imieniu George'a Sorosa założył w Polsce Fundację im. Stefana Batorego. Obecnie jest członkiem Rady Fundacji.***
Opisywałam to już przy okazji dyskusji o dziwnych meandrach kariery Cenckiewicza. Jemu też fundacja Zbiga załatwiła stypendium, nawet dwa razy > Byłem dwukrotnym stypendystą Polonia Aid Foundation Trust w Londynie (2000 r. i 2004 r.)****
No to w końcu jesteśmy w domu, Braun szaleje wśród Polonii w USA i stamtąd pisze do nas, że się poświęci i wystartuje na prezydenta RP.***** Jasne, jasne, JKM wypadł z gry, bo za dużo dzieci "wykróliczył", Wipler też z powodu dzieciaka dał ciała i zupełnym przypadkiem narodowcy wyznaczyli na kandydata niejakiego Kowalskiego.****** Co prawda facet szans nie ma żadnych, ale chyba jest czysty i nie obstawiony, skoro nasza milusińska GTW (grupa trzymająca władzę) postanowiła go zablokować Braunem. Tak, tak, chłopaki niczego nie lekceważą, nad każdym najmniejszym chwaścikiem się pochylą i podtrują, nikt i nic nie może stanąć na drodze wielkiego marszu ku NWO. Mnie osobiście do łez radości doprowadza ta cudowna zupełnie sytuacja, kiedy to kumpel Sorosa wspiera bratanka szefa TVP w walce z Judeopolonią.<<


Źródło:
http://wiktor-smol.neon24.pl/post/118818,cezaremu-krysztopie-ad-rem#comment_1113147


Z. Wrzodak pisał także:

>>Nie wiem ale temu człowiekowi nie ufam. Nie ufam ludziom, którzy zadają się z żulami propagandy banderowskiej z pewnej szmaty gazetowej, która to kobieta powiedziała, że Polacy musieli być zamordowani na Wołyni za wspólpracę z Rosją. Niewmowlę w łonie matki też musiało zginąć.
Braun nie wytłumaczył się z zadawania się z Pełczyńskim od Sorosa, który to Pełczyński zakładał fundację batorego.
Braun nie odpowiada na fundamentalne postulaty o np; natychmiastowym pozbyciu się wojsk obcych z naszego terytorium oraz dlaczego opowiada się za cywiliazcją szatana tzn. zachodniej, zamiast cywilizacji łacińskiej.<<


Źródło:
http://bibrus.neon24.pl/post/119749,grzegorz-braun-tez-kandydat#comment_1128385Niestety pan Wrzodak nie zadał sobie nawet trudu, aby sprawdzić wiarygodność konfabulacji wypisywanych przez niejakiego Coryllusa. Sprawa manipulacji p. Maciejewskiego została natychmiast zdementowana przez Agnieszkę Piwar z portalu Prawy.pl, która była na otwarciu społecznej inicjatywy edukacyjnej w Skierniewicach.

Tekst publikuję poniżej (dostałem zgodę Autorki na upublicznianie treści jej sprostowania):>>Manipulacja oparta na kłamliwej interpretacji i kpina z ludzi, którzy poświęcają się działając na rzecz krzewienia wartości w swojej społeczności. Nie, nie. To nie przesłanie płynące z tekstu z Gazety Wyborczej czy Krytyki Politycznej. Zajadły tekst wypłynął spod pióra Gabriela Maciejewskiego.

 

Ten pisarz i bloger posługujący się pseudonimem Coryllus w szyderczy sposób opisał Szkołę Liderów w Skierniewicach bazując na relacji z inauguracji opublikowanej na portalu Prawy.pl [LINK]. Wolność słowa ma to do siebie, że każdy może wyrażać swoją opinię – nawet jeśli jest ona kpiną. Problem w tym, że do opisu autor sam z siebie dołożył kilka nieprawdziwych informacji rzutujących na dobre imię organizatorów.


Polemizować z tekstem Coryllusa nie będę. Można to robić wówczas, gdy przy wyrażaniu odmiennych poglądów po obu stronach zachowane są pewne zasady. W przypadku, gdy ktoś sięga po metodę jaką jest manipulowanie za pomocą nieprawdziwych informacji, wchodzenie w dyskusję nie ma najmniejszego sensu.


Sens ma natomiast zdementowanie zmyślonych treści, chociażby po to, by obronić dobre imię osób, wobec których wydano fałszywy osąd. W związku z tym, że Maciejewski dopuścił się oszczerstw pod adresem inicjatorów Otwartej Akademii i Szkoły Liderów w Skierniewicach na podstawie relacji, która wyszła spod mojego pióra (byłam osobiście na inauguracji oraz poznałam organizatorów) czuję się w obowiązku o dobre imię osób oczernionych zawalczyć.


Najprostszą metodą jest sięgnięcie po informacje do samego źródła, a więc zapytanie organizatorów o fakty. Nie uczynił tego Maciejewski, jednak nie przeszkadzało mu zakomunikować, że szkoła w Skierniewicach powstawała po to, aby kadra mogła sobie zarobić. Skąd pisarz ma takie informacje, nie wiem. W krótkiej relacji, którą opublikowałam wzmianki o kosztach nie było. Jak zatem jest faktycznie, wyjaśnia portalowi Prawy.pl Marcin Janowski, współorganizator skierniewickiej Akademii.


„Idea Otwartej Akademii właśnie na tym polega, że ma ona być OTWARTA na uczestnictwo wszystkich zainteresowanych zdobywaniem wiedzy, tak więc nie pobieramy opłat za udział w zajęciach. Ten projekt opiera się na dobrowolnej pracy i wsparciu osób prywatnych, które chcą zrobić coś dla dobra wspólnego. W ramach Akademii powstał edukacyjno-warsztatowy program - Szkoła Liderów, przeznaczony dla młodych, którzy chcą zająć się pracą społeczną i nikt z organizatorów nawet nie pomyślał o tym, żeby od tych ludzi żądać opłat za uczestnictwo.Oczywiście każda forma działalności związana jest z kosztami, ale te pokrywamy samia wcale nie należymy do ludzi zamożnych. Może panu Maciejewskiemu to się nie mieści w głowie, ale są jeszcze w naszym kraju ludzie, którzy do Polski dokładają a nie tylko z niej żyją. Także pan Coryllus może ufundować jakiś darmowy kurs dla zdolnej młodzieży w swojej gminie, my mu tego nie zabraniamy!” - powiedział Janowski.


Maciejewski twierdzi także, iż organizatorzy szkoły w Skierniewcach mają „ponure i zbrodnicze w najgorszym razie, a nieuczciwe w najlepszym” intencje. Czy skontaktował się on z którymś z organizatorów dopytując o cel jaki przyświeca skierniewickiej Akademii? Czy poznał on osobiście któregoś z nich?


„Nikt z trzech organizatorów Otwartej Akademii nigdy nie widział tego człowieka na oczy! Pan Maciejewski o nic nas nie pytał i wygląda na to, że jego internetowy wpis jest wytworem bujnej fantazji, co u baśniopisarzy należy uważać za ekscentryczną normę. Trudno mi powiedzieć, jakie intencje stoją za atakiem ze strony tego pana, który jak widać po wpisie, niewiele wie o całej sprawie. Gdyby Coryllus zapytał nas o ten projekt, to by usłyszał, że już kilku znamienitych wykładowców akademickich i ludzi kultury pozytywnie zareagowało na naszą ideę i zadeklarowało możliwość wygłoszenia nieodpłatnego wykładu w ramach Otwartej Akademii. A tak przy okazji spieszę zakomunikować, że dr Jan Przybył, którego dorobek stał się także obiektem dociekań pana Maciejewskiego, oprócz wieloletniego doświadczenia pracy na uczelni i pisania książek na temat Kresów, jest tłumaczem, zna kilka języków i przełożył na język polski 2. oraz 5. tom „Historii chrześcijaństwa” autorstwa Warrena Carrolla a polski wydawca – wrocławskie Wektory uzyskały od Kościoła Katolickiego imprimatur na publikację tego dzieła” - podsumował współorganizator Akademii.


By Czytelnicy sami mogli wyrobić sobie opinię na ile Coryllus dopuścił się manipulacji warto zapoznać się z relacją z inauguracji Akademii [
LINK] oraz tekstem Maciejewskiego [LINK]. Smaczkiem podsumowującym zajadłość pisarza jest to, że odnosząc się do tekstu opublikowanego na Prawy.pl interpretował on zwrot „tworzenie elit”, podczas gdy w istocie takie sformułowanie nie padło.

Agnieszka Piwar<<


Czy Zygmunt Wrzodak znajdzie w sobie siłę, aby przeprosić za rozpowszechnianie plotek na temat zasłużonego reżysera?

KOMENTARZE

 • autor
  Szanowny autorze agitki o Braunie, Grzegorzu Braunie.
  Ja pytałem kandydata o rózne fundamentalne sprawy dla przyszłości Polski.
  Niestety, ale ani autor tego tekstu nie odnosi się do tych moich watpliwości ani Braun - Grzegorz Braun.
  Jeżeli ja nie mam zaufania do danej osoby, to mam takie prawo.
  Ja z miłą chęcią poparł bym kandyata na UP, pod warunkiem, że jego biografia jest przyzwoita, oraz ma Narodowy program w którym pokazuje zmianę systemu w Polsce czyli zmianę Konstytucji, która jest rdzeniem Niepodległości Polski i daje prawo Suwerennemu narodowi.
  Tego Pan Braun nie przedstawia. Jedzie wyjątkową demagogią, jeszcze publicznie szarga różaniec święty, zadaje się z środowiski gazety banderowskiej, kompletnie nie rozumie polityki Roamana Dmowskiego, nie odnosi się do prawdziwych okupantów Polski czyli usraela, wręcz przeciwnie razem z nimi straszy Polaków Rosjanami, pomijając prawdziwych siepaczy z wschodu o nazwie ukrainiec, która zagraża faktycznie Polsce, ponieważ rości sobie pretensje do 17 powiatów na wschodzie Polski.
  Braun nie odpowiada, czy jest obrońcą życia od poczęcia do naturalnej śmierci, czy jest za bazami wojskowymi z usraela w Polsce, jaki ma stosunek do masoneri, co z UE, TL, lichwą, długiem publicznym, jak chce zastpować politykę baksterów w Polsce itd.
  Nie odpowiada na fundamentalne sprawy dla przyszłości Polski.
  Co go łaczyło z Zibim Pełczyńskim, założycielem i pomysłodawcą FB w Polsce i na Węgrzech.
  Co go łączy z środowiskiem antypolaków skupionych wokół Sakiewicza.
  Zachowanie Brauna przypomina mi kamapnię wyborczą z 90 roku Wałęsy, Matka Boża w klapie, na każdym kroku ostentacyjne afiszowanie się wiarą a co do czego przchodzi służba - garbonosom.
  Poważny kandydat na UP przedstawia kształt Polski po wyborach, wyborcy chcą wiedzieć w jakim kraju chcę żyć pod kierownictwem takiego czy innego rezydenta, kim chce zmieniać system itd. Tego nie ma, a więc zachodzi podejrzenie, że mamy do czynienia z podstawioną osobą dla naiwnych.
 • @Wrzodak Z. 09:29:41
  Zawsze byłeś niepełnosprytny,zygmuś.I takim umrzesz.Atakujesz kogoś,komu do kostek nie dorastasz,dołączając do chóru zadaniowanych debili,którzy opanowali portal.Szalom.
 • @Cheval Noir 14:09:40
  Nie masz nic do powiedzenia, tylko michnikowego, prymitywnego języka używżywasz, stosujesz, ociekający ciotą inwektywy, tak tylko tchórze postępują, masz uwagi pisz, nie ślinji się.
 • @Wrzodak Z. 20:28:48
  Nie ma kandydatów perfekcyjnych,każdy ma jakieś wady.

  Czemu Pan nie bierze udziału w wyborach na UP ?
 • @Wrzodak Z. 09:29:41
  Dlaczego po raz kolejny powtarza pan KŁAMSTWA czyli używa fałszywego świadectwa przeciwko Braunowi!

  Sprawę wyjaśniłem a panu chyba brakuje poczucia honoru, aby przeprosić Grzegorza Brauna za rozpowszechnianie na jego temat kłamstw z politycznego magla.

  Inicjatywa edukacyjna w Skierniewicach nie ma nic wspólnego z żadnymi donatorami zagranicznymi i składa się z salki katechetycznej oraz grupy społeczników i sam do niej dokładałem własne pieniądze, więc proszę mi nie pierniczyć głupstw o jakichś Pełczyńskich!

  Swoją drogą zapraszam na salkę w Skierniewicach w celu szukania walizki ze szmalem od światowej finansjery. Klucz dostępny na plebanii u ks. dziekana.
 • @Wrzodak Z. 09:29:41
  Równie dobrze można zapytać, co łączy Zygmunta Wrzodaka z Pełczyńskim, al Kaidą albo z banderowcami.
  Albo czy jest homoseksualistą, bo nie mówi, że nie jest?
  No ewentualnie czy kradnie staruszkom pieniądze, bo nie mówi o tym, że nie kradnie.
  I czy jest chrzczony scyzorykiem, bo przecież nie mówi, że nie jest.
  A można później wywalać ten obornik na forum internetowym i krzyczeć, że się Wrzodak nie wytłumaczył.
 • @Wrzodak Z. 09:29:41
  Jak moze pan tak w zywe oczy klamac przeciez p.Braun wlasnie o tym wszystkim mowi czemu pan zaprzecza: o obronie zycia od poczecia ,o zmianie konstytucji,o stosunku do masonerii itd. jak pan smie tak klamac
 • @babcia4 22:42:54
  Babcia z panem Jankowskim..dlaczego nie odpowiecie w imieniu pana Brauna- ktorego reprezentujecie -na pytania pana Wrzodaka..tylko usilujecie mu zadac b'zyda???
  Pan Braun ma za zadanie napedfzic frekwencje...i tylko tyle..szans nie ma zadnych, bo w takich wyborach juz sa wybrani. kazdy kto bierze w nich udzial tylko uwiarygadnia szwindel i nic wiecej....dlaczego???
  Mysle ze jaj zwykle...qui prodest....
 • @Marcin Janowski 15:59:53
  Odwracasz kota ogonem. Ja nie pytam o to na co mi odpowiadasz i w dodatku odpowiadasz w sposób głupi.
  Przeczytaj jeszcze raz mój wpis i rzeczowo odpowiedz.
  Dodatkowe pytanko, np: czy Braun jak uzyska 1,39% głosów to w II turze poprze człowieka z partii internacjonalistycznej oraz byłego członka Unii Wolności.
 • @babcia4 22:42:54
  Droga babciu4, czy można znależć gdzieś program wyborczy pisany przez G. Brauna i w którym jest zapisane to o co pytam.
  Jeżeli nie przeczytałem nigdzie programu wyborczego G. Brauna to zaraz muszę kłamać? Skąd takie wnioski!!! Chyba babcia4 z Stankiewiczówną się zadaje czy co!!!
  Jeżeli taki program istnieje to proszę mi przesłać.
 • @Wrzodak Z. 12:35:18
  W sposób głupi to się niestety były poseł Wrzodak kompromituje, kiedy powtarza przechodzone ploty z politycznego magla.

  Grzegorz Braun może w tej kampanii mówić o sprawach, które inni wolą przemilczać i to jest na plus.

  Ursusowe prawdziwki i sierotki po Moczarze robią z Brauna ajenta Waszyngtonu, podczas gdy judeo-chrześcijanie z Frądelka robią z reżysera antysemitę na pasku Kremla:
  http://www.fronda.pl/a/braun-niezlomny-kandydat-kremla,49218.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930